//UZBEKISTAN-2016 CHEMPIONATI: YUNON-RIM KURASHI BO’YICHA 66, 75, 85, 130 KG KATEGORIYALARIDAGI NATIJALAR

UZBEKISTAN-2016 CHEMPIONATI: YUNON-RIM KURASHI BO’YICHA 66, 75, 85, 130 KG KATEGORIYALARIDAGI NATIJALAR

Poytaxtimizdagi kattalar o’rtasida kurash bo’yicha O’zbekiston chempionatida yunon-rim uslubi vakillari o’rtasida musobaqalar dasturi nihoyasiga yetdi. Bugun, 16 dekabr kuni 66, 75, 85, 130 kg vazn toifalarida g’oliblar aniqlandi.

66 kilogramm vaznda eng yaxshi jahon chempionatining bronza medali sovrindori, 2016 yilgi O’zbekiston kubogi g’olibi, Buxoro shahridagi Mirzobek Rahmatov g’olib bo’ldi. shohsupaning eng yuqori pog’onasiga 75 kg kategoriyasida bu yil Zhalgas Berdimuratov (Qoraqalpog’iston) mamlakat kubogi qit’a chempionati va g’olibi yana bir bronza medali ketdi. 85 kilogramm vaznda kattalar o’rtasidagi Osiyo-2016 chempionatining kumush medal sovrindori Muhammadali Shamsiddinov (Buxoro) o’z g’alabasini nishonladi. korchalonlari orasida (130 kg), “oltin” Rio-de-Janeyro, O’zbekiston 2016 kubogi, Samarqand Muminjon Abdullayev g’olibi Olimpiada o’yinlari ishtirokchi qo’lga kiritdi.

Texnik natijalar

66 kg: 1 – Mirzobek Rachmatoff (Buxoro) 2 – Nurbek O’ktam, 3 – Aram vartanian (Toshkent) va Abdurashid Berdaliev (Toshkent).

75 kg: 1 – Zhalgas Berdimuratov (Qoraqalpog’iston) 2 – Diyor Sharipov (Farg’ona), 3 – Bahtier Isakov (Toshkent) va Jahongir Ziyoev (Samarqand).

85 kg: 1 – Muhammadali Shamsiddinov (Buxoro) 2 – Nurbek Hoshimbekov (Andijon) 3 – Rustam Sultonov (Buxoro) va Ermatbek Shermatov (Kashkadar’ia).

1 130 kg – Muminjon Abdullayev (Samarqand) 2 – Azamat Bohodirzoda (Toshkent) 3 – Timur Urimbaev (Toshkent) va Umid Nurov (Buxoro).

 

 

 

 

 

 

 

 

Shuningdek, mavsum oxirida murabbiylar va sportchilar uchun nominatsiyalar bo’yicha maxsus sovrinlar topshirildi.

Yoshlar o’rtasida yunon-rum uslubida eng yaxshi kurashchi Ilhom Baxromov;
Yoshlar o’rtasidagi erkin kurash bo’yicha yilning eng yaxshi polvonchisi Gul Abdullaev;
Yoshlar orasida ayollar tarzida eng yaxshi – Shahodat Julbaeva;
Kattalar orasida yunon-rum uslubida eng yaxshi murabbiy – Baxshullo Jo’raev;
Kattalar orasida eng yaxshi murabbiy – Olim Bog’irov;
Yilning eng yaxshi murabbiyi ayollar orasida ayollar orasida Ainura Bazarbayeva;
Yoshlar o’rtasida yunon-rum uslubida eng yaxshi murabbiy – Ravshan Ro’ziqulov;
Yoshlar o’rtasidagi erkin kurash bo’yicha yilning eng yaxshi murabbiyi – Olim Xikmatov;
Yilning eng yaxshi murabbiyi yoshlar orasida ayollar uslubida Bahodir Kalimbetov;
Yosh yigit-qizlar orasida eng yaxshi murabbiy – Olim Qurbanov;
Erkaklar o’rtasidagi erkin kurash bo’yicha eng yaxshi murabbiy – Latif Halimov;
Yigitlar orasida yigitning eng yaxshi murabbiyi – Kutlimurod Jumanov;
Yunon-rum uslubidagi eng faol murabbiy – Rustam Ernazarov;
Erkin uslubda eng faol murabbiy Tuymurod Adizov;
Ayollar uslubida eng faol murabbiy Jurabek Xudoyberdievdir.

 

O’zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasining matbuot xizmati

2018-06-08T10:29:54+00:00 30.03.2018|YANGILIKLAR|0 Comments